Çay'ın Her Hali Gezenlerimizle!
Müsait Değil
Yetişkin8.000
Tur Günleri :Değişkenlik gösterebilir sorunuz.
Tur Saatleri :Değişkenlik gösterebilir sorunuz.
 • 1. Gün: İstanbul
  1. Gün: Belirtilen Noktalardan Hareket

  17:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü

  17:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)

  18:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

  18:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı

  18:30 Gebze Center Avm Önü

  19:00 İzmit Halkevi

  19:15 İzmit Otogar Önü

  20:15 Sakarya Berceste Tesisi

  21:30 Düzce Kaynaşlı Türsan Park Tesisleri

  22:00 Bolu Otogar Önü

  00:30 Ankara Aşti Önü

  07:30 Adana Otogar Önü

  Siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalardan aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

   Konaklama: Otobüs yolculuğu

  2. Gün: Gaziantep
  1. Gün: Gaziantep – Gaziantep Zeugma Müzesi – Tahmis Kahvesi – Gaziantep Şehir Gezisi – Şanlıurfa

  Ankara – Aksaray – Pozantı – Adana güzergâhını takip Gaziantep’e doğru yol alıyoruz. Yol üstünde vereceğimiz serbest kahvaltının ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, Antep lezzetlerini tadacağımız restoranımıza gidiyoruz. Alacağımız ekstra öğle yemeğinin ardından yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Ardından Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi tadına bakacağız. Rehberimiz ile birlikte Antep çarşılarını gezebilirsiniz. Bakırcılar, Almacılar çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Şanlıurfa’da otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Otelimize yerleştikten sonra Arzu eden misafirlerimiz ile Urfa Kültürünün bir parçası olan yemekli Sıra Gecesine gidiyoruz. Sıra gecemiz yemekli olacaktır. Sıra gecesine katılmayacak olan misafirlerimiz yemek için otel civarındaki restoranlarda yiyebilirler. (Ekstra)

   

  Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Öğle Yemeği: Gaziantep’te Serbest Menü

  Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır.(Ekstra)

  Otel konaklama: Mezopotamya Otel vb. bölge otelleri Batman

  Konaklama: Otel Konaklama

  3. Gün: Şanlıurfa,Mardin
  1. Gün: Şanlıurfa – Harran – Göbekli Tepe – Balıklı Göl – Gümrük Han – Mardin

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, İlk olarak Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak, Şanlıurfa’nın Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Ardından Şanlıurfa lezzetlerini tadmak için restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da mola veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak tarihi İpekyolu’nu takip ederek Viranşehir, Kızıltepe üzerinden Mardin şehrine gidiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacaktır. Fiyata dahildir.

  Otel Konaklama: Mezopotamya Otel vb. bölge otelleri Mardin

   Konaklama: Otel Konaklama

  4. Gün: Mardin, Diyarbakır
  1. Gün: Mardin – Midyat – Deyrulzafaran Süryani Manastırı – Kasımiye Medresesi – Eski Ptt Binası – Ulu Camii- Diyarbakır – Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi – Surlar – Mardin Kapı

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Mardin’i gezmeye başlıyoruz Mardin’de ilk durağımız Midyat’a hareket ediyoruz. Rehberimiz tarafından Midyat’a özgü, gümüş işleme sanatı olan telkariden yapılmış hediyelik eşyaları ve takıları almanız için çarşılarda serbest zaman veriyor. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek hoş fotoğraflar çekebilirsiniz. Midyat gezimizin ardından gezeceğimiz yer, bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı olacaktır. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin çarşılarında Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda meşhur Mardin Sabunları veya badem şekeri alabilirsiniz. Ardından üç yol mevkiinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, yöresel tadlardan oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz (Açık değil ise Cemil Paşa Konağı ziyaret edilecektir). Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu, Dicle

  Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

   

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Öğle Yemeği: Mardin Restoranda Yöresel Menü Olarak Alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.

  Otel Konaklama: Harran Otel vb. bölge otelleri Şanlıurfa

   Konaklama: Otel Konaklama

  5. Gün: Adıyaman, Şanlıurfa
  1. Gün: Nemrut Dağı – Halfeti

  Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Siverek üzerinden Nissibi Köprüsü’nü kullanarak Narince Köyü’ne ulaşıyoruz. Buradan minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz (Ekstra). Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Nemrut Dağı’nın eteklerine ulaşıyoruz. Buradan merdivenleri kullanarak Doğu Terası’na ulaşıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüp, kısa bir yürüyüşle Batı Teras’ına geçip, Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut’tu detaylı olarak gezmiş oluyoruz. Batı ve doğu terası, bağış sunağı gezileri sonrasında siyah gülün Türkiye’de tek yetiştiği yer olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yaklaşık 1 saat süren Baraj üstündeki tekne turumuza çıkıyoruz. (Ekstra) Tekne turunda Rum Kaleyi, tamamı sular altında kalan ve resimlere konu olan Savaşan Köyünü görüyoruz. Tekne turu sonrasında kısa bir serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Burada dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Adana – Aksaray – Ankara üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz, bir sonraki turumuzda sizlerle görüşmek dileğiyle.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Öğle Yemeği: Halfeti’de Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Yol üstü tesislerde ekstra olarak alıncaktır.

  Konaklama: Bu Gece Konaklama Olmayacak.

 • -------------------------------- ----
  ✅FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
  ✅Gidiş Dönüş Ulaşım
  ✅3 Gece Otel Konaklaması
  ✅3 Sabah Kahvaltısı
  ✅2 Akşam Yemeği
  ✅Araç İçi İkramlar
  ✅Çevre Gezileri
  ✅Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  ✅Seyahat Sigortası
  —————————— ——————
  ▶️GEZİLECEK YERLER
  ���Gaziantep
  ���Şanlıurfa
  ���Mardin
  ���Diyarbakır
  ���Adıyaman
  ————————————————
  ��� ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ⏰17:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
  ⏰ 17:30 Mecidiyeköy İETT Durakları
  ⏰18:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
  ⏰18:15 Kartal Köprü Otobüs Durağı
  ⏰18:30 Gebze Center Avm Önü
  ⏰19:00 İzmit Halkevi
  ⏰19:15 İzmit Otogar Önü
  ⏰20:15 Sakarya Berceste Tesisi
  ⏰ 21:30 Düzce Kaynaşlı Türsan Park Tesisleri
  ⏰22:00 Bolu Otogar Önü
  ⏰00:30 Ankara Aşti Önü
  ⏰07:30 Adana Otogar Önü

İletişim Bilgileri

0850 307 32 67

905315298634

Sultangazi İstanbul

  Diğer Turlarımız

  Bayrama Özel Güneydoğu Anadolu Turu! (3 Gün 2 Gece)
  Bayrama Özel Güneydoğu Anadolu Turu! (3 Gün 2 Gece)
  3 Gün 2 Gece

  🗻 BAYRAMA ÖZEL GÜNEYDOĞU ANADOLU & MEZOPOTAMYA TURU (3 Gün 2 Gece Otel Konaklamalı) 📅 17..

  8.000 TL'den başlayan fiyatlarla İNCELE
  AMASYA, ÇORUM, TOKAT TUR PROGRAMI
  AMASYA, ÇORUM, TOKAT TUR PROGRAMI

  Galatya Turumuz için belirtilen saat..

  5.900 TL'den başlayan fiyatlarla İNCELE
  DOĞU EXPRESİ TURU
  DOĞU EXPRESİ TURU
  3 GECE 4 GÜN

  Kars Turu Tur Programı DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ - UÇAK İLE  VEYA OTOBÜS İLE DÖNÜŞ KARS KIŞ..

  10.000 TL'den başlayan fiyatlarla İNCELE
  Büyük Karadeniz Turu
  Büyük Karadeniz Turu
  3 GECE 4 GÜN

  ➡1.GÜN SABAH KAHVALTISININ ARDINDAN 📍Poseidon Heykeli 📍Medea Anıtı 📍Piazza Meydanı 📍Batum Sahili 📍St. Nicholas Kilisesi 📍Gonio Kalesi (Panoramik) 📍Alfabe Kulesi 📍Ali ve Nino Heykeli 📍Batum..

  7.500 TL'den başlayan fiyatlarla İNCELE