Okul Turları

Yetişkin1
Tur Tarihleri :Değişkenlik gösterebilir sorunuz.
Tur Tarihleri :Değişkenlik gösterebilir sorunuz.

Darıca Hayvanat Bahçesi Okul Gezisi ( Darıca Hayvanat Bahçesi Öğrenci Gezisi, Darıca Hayvanat Bahçesi Okul Turu, Turları

Kategori

Okul Gezileri

Tur Tarihi

Darıca Hayvanat Bahçesi Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

Fiyat

 

Darıca Hayvanat Bahçesi Okul Gezileri Gezi detayları (Darıca Hayvanat Bahçesi Okul Turları Tur programı, Darıca Hayvanat Bahçesi Öğrenci Gezileri, Darıca Hayvanat Bahçesi Öğrenci Turları) detaylı bilgi için . Darıca Hayvanat Bahçesi öğrenci gezileri son yıllarda özellikle İstanbul’a yakın olması sebebiyle tercih edilen yerler arasında. Darıca Hayvanat Bahçesi okul gezileri ile öğrencilerimiz hayvanlar alemini yakından tanıyorlar. Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, 80 dönümlük alanda, 215 farklı tür ve 2.800 adedi aşkın hayvan nüfusu ile ülkemizin en çok türe sahip hayvanat bahçesidir. Ayrıca 600’e yakın bitki türü ve 8.000’i aşkın adedi ile, Türkiye’nin sayılı botanik parkları arasındadır. Park aynı zamanda Ülkemizin ilk EAZA – Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği tam üyesidir. Her yıl yüzlerce Darıca Hayvanat Bahçesi Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen bizim ile sizler de tanışabilirsiniz. Darıca Hayvanat Bahçesi Okul Gezileri içiinfo@gezigen.com.tr /  adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 Sabancı Müzesi Okul Gezisi ( Sabancı Müzesi Okul Turu, Sabancı Müzesi Okul Gezileri, Sabancı Müzesi Öğrenci Gezisi, Okul Turu, Gezi )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Kontenjan

Sabancı Müzesi Okul Gezisi Kontenjanı Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir.

Tur Tarihi

Sabancı Müzesi Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir.

 

Sakıp Sabancı Müzesi Okul Gezisi ile ülkemizin köklü bir Ailesi olan Sabancılar’ın sanata verdikleri değeri tanıma fırsatı bulacağız. Sık Sık farklı sanat eserlerinin sergilendiği müzede öğrencilerimizin sanata olan ilgileri artacak ve İstanbul’un eski yerleşimlerinden birisi olan Emirgan’ı tanımış olacaklar.

Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul’da Boğaziçi’nin en eski yerleşimlerinden Emirgan’da yer almaktadır.

Müzenin ana binası olan villa, 1925 yılında Mısır Hidiv ailesinden Prens Mehmed Ali Hasan tarafından İtalyan mimar Edoardo De Nari’ye yaptırılmış ve Hıdiv ailesinin değişik mensupları tarafından uzun yıllar yazlık konut olarak kullanılmıştır.

1951 yılında Adanalı sanayici Hacı Ömer Sabancı tarafından Hidiv ailesinden satın alınan köşk, aynı yıl satın alınarak önüne yerleştirilen Fransız heykeltıraş Louis Doumas’ın 1864 yapımı at heykelinden ötürü “Atlı Köşk” olarak anılmaya başlanmıştır. Atlı Köşk’ün arazisi içindeki ikinci at heykeli ise, 1204 yılında 4. Haçlı Seferi sırasında Haçlı kuvvetlerince yağmalanan İstanbul Sultanahmet meydanından alınarak, Venedik San Marco kilisesi önüne yerleştirilen 4 attan birisinin dökümüdür.

1966 yılında Hacı Ömer Sabancı’nın vefatından sonra aile büyüğü olan Sakıp Sabancı tarafından sürekli konut olarak kullanılmaya başlanan Atlı Köşk, uzun yıllar Sakıp Sabancı’nın zengin hat ve resim koleksiyonunu barındırmış, 1998 yılında da Sabancı ailesi tarafından içindeki koleksiyon ve eşyalar ile müzeye dönüştürülmek üzere Sabancı Üniversitesi’ne bağışlanmıştır.

Modern bir galerinin eklenmesiyle 2002 yılında ziyarete açılan Müze’nin sergileme alanları 2005 yılındaki düzenleme ile genişletilerek, teknik düzeyde uluslararası standartlara kavuşmuştur. Bugün Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi zengin koleksiyonu, kabul ettiği kapsamlı uluslararası geçici sergileri, konservasyon birimleri, örnek eğitim programları, yapılan çeşitli konser, konferans ve seminerleriyle çok yönlü bir Müzecilik ortamı sunmaktadır.

Kaynak: Sabancı Müzesi Okul Gezisi, Sabancı Müzesi Okul Turu, Sabancı Müzesi Okul Turları, Sabancı Müzesi’ne Okul Gezisi, Sabancı Müzesi Okul Gezisi Fiyatları, Sabancı Müzesi Okul Gezi Programı, Sabancı Müzesi Okul Gezileri

 

 

Sultanahmet Okul Gezileri Gezi programı (Sultanahmet Okul Turları Tur programı, Sultanahmet Öğrenci Gezileri, Sultanahmet Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için . Sultanahmet Okul Gezisi; öğrencilerimiz ile Osmanlı İmparatorluğu’nun İstanbul’daki ikinci  sarayı olan Topkapı Sarayı’nı, yüzyıllar boyunca dünyanın en büyük kilisesi olarak kullanılmış, İstanbul’un fethi ile birlikte camiye çevrilmiş yaklaşık 1500 yıla yakın (MS 532-537) geçmişi olan olağanüstü bir yapı Ayasofya Müzesi’ni, Antik Hipodrom’u, Yerebatan Sarnıcı’nı buluşturuyor.

Her yıl yüzlerce Sultanahmet Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  ile sizler de tanışabilirsiniz. Sultanahmet Okul Gezileri için  mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Sultanahmet okul gezimize farklı gezi yerler eklenip, program içeriği zenginleştirilebilmektedir. Nereleri mi ekleyebiliriz? Örneğin zaman ölçüsünde; Sultanahmet Camii Gezisi, Türk İslam Eserleri Müzesi ya da İstanbul Arkeoloji Müzesi Gezisi eklenebilir… Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda farklı bir içerik oluşturmak mümkündür Sultanahmet Öğrenci Gezileri’nde…

Topkapı Sarayı Okul Gezisi (Topkapı Sarayı Okul Turu) hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı Sultanahmet Bölgesi’nde yer almaktadır. Halk arasında Yerebatan Sarayı olarak da bilinen bu eski su haznesi Ayasofya yakınında bulunan ticaret bazilikasından dolayı Bazilika Sarnıcı olarak da adlandırılmıştır. İmparator İustinanius tarafından 532 yılında yaptırılmıştır. Bu hükümdarın inşa ettirdiği yapılara dair bir eser yazan Prokopios, Bazilika Stoa denilen etrafı revaklı meydanın bir kenarında şehrin su ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan sarnıçtan da bahsetmiştir.

Devamını okumak için tıklayınız. (Yerebatan Sarnıcı)

 

  1. Ahmed Çeşmesi
  2. Ahmet Çeşmesi Topkapı Sarayı’nın giriş kapısı olan Bab-ı Hümayun önünde bulunmaktadır. Osmanlı Devleti’nin üç başkenti arasındaki en güzide çeşme örneği olan 3. Ahmed Çeşmesi 1728’de Kayserili Mehmed Ağa’nın mimarbaşılığı zamanında 3. Ahmet tarafından yaptırılmıştır.

Devamını okumak için  tıklayınız. (3. Ahmed Çeşmesi)

 

AYASOFYA HAKKINDA – BİR YAPIDAN FAZLASI

Ayasofya (Kutsal Bilgelik, Kutsal Erdem) dendiğinde günümüzde Yapıların Efendisi tabiri de kullanılmaktadır. Fakat günümüzdeki Ayasofya’dan önce biraz öncesine gitmekte fayda var. İmparator Constantinus, başkenti için bir kilise katedral ön görmemişti. Havariyun Kilisesi başlangıçta onun mozolesi olarak düşünülmüş, ancak 356 ya da 357’de Aziz Andreas, Timotheus ve Luka’nın kutsal kalıntılarının getirilmesinden sonra havarilere adanmıştı. 2. Constanius 350’den az önce Augusteion’un kuzeyinde biyik bir bazilika inşa ettirmeye girişti. Roma’dan çok Filistin örneğinden esinlenen yani Constantinus tarafından inşa ettirilen Kamame ve Beytlehem Kilisesi’ne yakın bir anlayışta olan bu kilisenin açılışı 15 Şubat 360’da Constantius tarafından yapıldı. Kilise İsa’ya adanmış ve adına sadece Büyük Kilise denmişti. Neredeyse bugünkü kilisenin genişliğinde ama ondan daha uzundu; 5 nefi ve galerileri bulunmaktaydı, ön kısmında ise narteks ve atrium yer alıyordu. 1934’te yapılan kazılar şimdiki dış narteskin önünde giriş revakının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu ilk yapıdan günümüze sadece kilisenin hazine bölümü kalmıştır. Bu hazine bölümü kilisenin kuzeydoğu köşesinde yer alan kubbeli yuvarlak yapıdır.

 

Kasım 403’te İmparatoriçe Evdokia Büyük Kilise’nin arkasında bir sütunun üzerine diktirdiği kendi gümüş heykelinin açılışını bol çalgılı, mimus ve dans gösterilerinin yapıldığı bir pagan şenliğiyle kutlamıştır. Piskopos Aziz İoannes Hrisostomos bu uygulamayı şideetle kınamış ve vaaz arasında Evdokia’yı Tevrat’taki İsabel’e benzetmiştir. Saray, psikoposu sürgün cezasına çarptırınca halk onun tarafını tutmuş ve çıkan ayaklanmalar sırasında kilise 20 Haziran 404’te yakılmıştır. Onarılan ikinci kilise ise 10 Ekim 415’te İmparator 2. Theodosios tarafından açılmıştır. Ocak 532’de Nika olarak tarihe adını yazdıran oldukça kanlı ayaklanmada ikinci yapı da yanmıştır. Bu ayaklanma sırasında Hipodrom’da 30-35.000 kişinin hayatını kaybettiği bilinir. Dönemin İmparatoru İustinianus (Jüstinyen) yeni Ayasofya Kilisesi’nin inşasına girişmiştir.

 

İustinianus bu iş için Batı Anadolu’lu iki mimar seçti; Tralles’li (Aydın) Anthemios ile Miletos’lu İsidoros. Batı Anadolu Suriye’nin aksine erken hristiyanlık döneminin mimari anıtlarıyla öne çıkan bir bölge değildi. Çok geniş bir esin yelpazesinden yararlanan ve kuşkusuz imparatorca saptanan kesin bir programa uyan iki mimar, bütün Bizans Dönemi boyunca eşi benzeri bulunmayan bir yapı gerçekleştireceklerdi. Yapı 77 metreye 71,70 metrelik bir dikdörtgenin içinde yer alır. Planın merkezi olması kubbeyi yapının özü haline getirmiştir. Ortalama çağı 31,22 metre olan elips biçimli bir kubbe ilk yapılışında yerden 49 metrelik bir yükseklikteydi. Ayasofya inşa edildiği dönemde yaşamış olan yazarların dediklerine bakılırsa kubbesi “gökyüzüne altın bir zincirle asılmış” gibiydi. Mimarlarının dehasının yansıdığı bu yerçekiminden kurtulmuşluk izlenimi, kiliseyi ve kubbesini efsaneleştirmiştir.

 

İustianius çalışmaların başlamasından 5 sene 10 ay sonra 27 Aralık 537’de Ayasofya’ya girerken “Ey Süleyman Seni yendim” diye bağırmıştır.

 

Bir dizi depremin ardından Aralık 557’de kubbede çatlaklar görülmüş ve 7 Mayıs 558’de kubbe doğudaki yarım kubbeyi de sürükleyerek çökmüştür. Anthemios ve İsidoros artık hayatta değildi ve İustinianos 76 yaşındaydı. Yaşlı İsidoros’un Genç İsidoros’un başkanlık ettiği bir kurul dış cephedeki payandaları güçlendirmeye ve kubbeyi 7 metre kadar yükseltmeye karar vermişlerdir. Bugün görülen yapı 24 Aralık 562’de açılışı yapılan kilisenin bu yeni biçimidir.

 

İstanbul’un fethinden sonra camiye çevrilen yapıya Fatih Sultan Mehmet bir minare ekletti. Oğlu 2. Bayezid bir ikincisini, 2. Selim (Sarı Selim) ise diğer iki minareyi ekleyerek tam bir onarıma girişmiştir. Ayasofya’daki Hünkar Mahfili 3. Ahmed Dönemi’nde (1703-1730), sağ kanatta inşa edilen kütüphane ise 1. Mahmud döneminde (1730-1754) yapılmıştır. Mihrap 19. yüzyılda 1850’lerde Fossatti Kardeşler tarafında restore edilirken yenilenmiştir. Mihrap yanındaki şamdanlar 1526 yılındaki Budin Seferi dönüşü Kanuni Sultan Süleyman tarafından getirilmiştir. Bahçedeki şadırvan1. Mahmud dönemine ait olup, yapımı 1740’ta tamamlanmıştır. Şadırvanın şebekesi ve barok motifleri Osmanlı oymacılığının baş yapıtlarındandır. Ayrıca şadırvan aleminin üzerinde Enbiya Suresi’nden 30. ayetten alıntı bulunur; “Biz her şeyi sudan yarattık”… İçerideki 8 adet devasa levhada; Allah, Hz. Muhammed, 4 halife; Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali ile peygamberin torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’in adları bulunur. Sultan Abdülmecid Dönemi’nde yapılmış 7,5 metre çapındaki levhalar Hattat Mustafa İzzet Efendi’ye aittir. Ayrıca Hünkar Mahfili Sultan Abdülmecid,  Müezzin Mahfili ise 3. Murad Dönemi’nde eklenmiştir.

 

Daha Fazlası için Ayasofya’yı uzman rehberlerimiz ile gezmeye ne dersiniz?

 

Kaynak: Ayasofya Kilisesi, Ayasofya, Ayasofya Gezisi, Ayasofya Camii, Ayasofya Hakkında, Ayasofya Bilgi, Ayasofya Turu, Ayasofya Gezisi, Ayasofya Turları, Ayasofya Okul Gezisi

 

Sultanahmet Turları için

 

  1. Ahmed Çeşmesi’ni içeren Okul Gezi Programları içinSultanahmet Okul Gezisi,Topkapı Sarayı Okul GezisiAyasofya Okul Gezisi

 

 

Dolmabahçe Sarayı Okul Gezisi ( Dolmabahçe Öğrenci Gezisi, Dolmabahçe Sarayı Okul Turları )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Stok Kodu

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirliktir

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Tur Tarihi

Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirlediği Saatte Hareket Edilir

 

Dolmabahçe Sarayı Okul Gezileri Gezi detayları (Dolmabahçe Sarayı Okul Turları Tur programı, Dolmabahçe Sarayı Öğrenci Gezileri, Dolmabahçe Sarayı Öğrenci Turları) detaylı bilgi için. Dolmabahçe Sarayı öğrenci gezileri İstanbul Okul Gezileri içinde en çok tercih edilen güzergahlardan birisini oluşturmakta. Dolmabahçe Sarayı okul gezileri ile öğrencilerimiz İstanbul’daki üçüncü Osmanlı Sarayı’nı yakından tanıyorlar. Son altı Osmanlı Padişahı’na ev sahipliği yapan Dolmabahçe Sarayı aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yer olması sebebiyle de öğrencilerimizin akıllarında yer ediyor. Dolmabahçe Sarayı Öğrenci gezileri için Önceden randevu alınma koşulu bulunmakta. Randevu tarihi ve saatinde Saray ziyaretimize Kültür ve Turizm Bakanlığı kokartına sahip profesyonel tur rehberlerimiz eşliğinde başlıyor ve öğrenci gruplarına müsaade edilen yerleri saray içerinde geziyoruz.  Her yıl yüzlerce Dolmabahçe Sarayı Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  ile sizler de tanışabilirsiniz. Dolmabahçe Sarayı Okul Gezileri için  adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Saray gezimizin dışında tur programına farklı gezi yerleri eklenip, program içeriği zenginleştirilebilmektedir. Örnek yerler arasında; Yıldız Sarayı Müzesi, Denizcilik Müzesi, Harbiye Askeri Müzesi gibi yerler bulunmaktadır.

 

Atatürk Arboretumu Okul Gezisi ( Atatürk Arboretumu Okul Turu, Atatürk Arboretumu Okul Gezileri )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Karşılaştır

Ürün Bilgisi

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

Önerileriniz

Atatürk Arboretumu Okul Gezisi ile öğrencilerimiz birbirinden farklı bitki türlerini tanıma fırsatı bulacak, doğada güzel bir gün geçirecekler. Atatürk Arboretumu Okul Gezisi için belirlenen saatte okul önünden hareket edecek, Ağaç Müze kavramını yerinde öğreneceğiz. 1949 yılında kurulan doğa müzemizde farklı ağaç ve bitki türlerini görecek, gölet çevresinde yürüyüş yapacak, günümüzü anılarımıza taşıyacağımız fotoğraf kareleri yakalayacağız.

Kaynak: Atatürk Arboretumu Okul Gezisi, Atatürk Arboretumu Öğrenci Gezisi, Atatürk Arboretumu Okul Turu, Atatürk Arboretumu Okul Gezileri, Atatürk Arboretumu’na Okul Gezisi düzenleyen firmalar, Atatürk Arboretumu’na Okul Turu, Atatürk Arboretumu Okul Gezisi Fiyatı, Ücreti, Atatürk Arboretumu Gezisi, Turu

 

 

 

apphire Safir Okul Gezisi ( Safir Öğrenci Gezisi, Safir Okul Turu, Öğrenci Gezileri, Okul Turları )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Stok Kodu

CMSXY239

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

Tur Tarihi

Sapphire / Safir Teras Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

Fiyat

Ürün Bilgisi

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

Önerileriniz

Sapphire (Safir) Teras öğrenci gezisi (Safir Okul Gezisi, Sapphire Okul Turları, Safir 4D Skyride Simülasyon).  Okulumuzda belirlenen saatte  yetkilileri ile buluşma sonrası olağanüstü bir panoramik görüntüye sahip Sapphire Teras’a gidiyoruz. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzel bir manzaraya sahip İstanbul’umuzun her açıdan manzarasını zevkle izleyeceğimiz terasa ulaştığımızda 236 metre yükseklikten İstanbul’u seyrediyoruz. Sadece bir noktadan değil 360 derece açıyla döne döne İstanbul’a bakma fırsatı bulacağımız gibi arzu edilirse muhteşem dört boyutlu simülasyon gösterisi sayesinde bir anda kendinizi İstanbul semalarında uçarken , farklı mekanları gezerken buluyoruz. Helikopteriniz sizi İstanbul Sapphire’den alacak, İstanbul’un eşsiz güzelliklerine götürecek… Boğaz’ın parıltısı, Kız Kulesi’nin efsunu, Ayasofya’nın ihtişamı, Topkapı Sarayı’nın gizemi, Sultan Ahmet’in görkemi, Yerebatan Sarnıcı’nda ateş dansları, huşu içinde semazenler ve Taksim’de kalabalıklar sizi bekliyor. Unutmayın bu sadece film değil. Skyride İstanbul size bütün bunları dördüncü boyutta yaşatacak . Sapphire Teras’ta unutulmaz anlar yaşadıktan sonra bu güzel ve günlerce hafızalarımızdan kolay kolay silinmeyecek mekandan ayrılarak araçlarımızla okulumuza dönüyoruz. Okula vardığımızda bir başka organizasyonunda buluşuncaya dek sizlerden ayrılıyoruz.

 

 

 

Topkapı Sarayı Okul Gezisi ( Topkapı Sarayı Öğrenci Turları, Topkapı Sarayı Okul Turu, Turları, Gezileri, Topkapı Sarayı Gezisi )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Stok Kodu

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Tur Tarihi

Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirlediği Saat

Konaklama Yapılacak Şehir

Topkapı Sarayı Öğrenci Gezisi Günübirlik Turdur

Fiyat

Ürün Bilgisi

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

Önerileriniz

Topkapı Sarayı Okul Gezileri Gezi detayları (Topkapı Sarayı Okul Turları Tur programı, Topkapı Sarayı Öğrenci Gezileri, Topkapı Sarayı Öğrenci Turları) detaylı bilgi için  Topkapı Sarayı’nın bulunduğu bölge tarihi yapıları ile zengin olup son yıllarda Topkapı Sarayı öğrenci gezileri İstanbul Okul Gezileri içinde en çok tercih edilen güzergahlardan birisini oluşturmaktadır. Topkapı Sarayı okul gezisi ile öğrencilerimiz İstanbul’daki ikinci Osmanlı Sarayı’nı yakından tanıyorlar. İnşası Fatih Sultan Mehmet ile başlayıp, diğer padişahların eklemeleriyle sürekli bir büyüme yaşayıp günümüzde ise dünyanın en büyük saray tarzındaki müzelerinden birisine dönüşen Topkapı Sarayı’nı öğrencilerimiz ile birlikte detaylı olarak geziyoruz. Okul Gezilerine açık tutulan bölümleri rehberlerimiz eşliğinde gezerken öğrencilerimiz hem Osmanlı Sarayı’ndan büyüleniyorlar, hem de birçok yeni bilgiyi yerinde öğrenme fırsatı yakalıyorlar.  Her yıl yüzlerce Topkapı Sarayı Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  ile sizler de tanışabilirsiniz. Topkapı Sarayı Okul Gezileri için  adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Topkapı Sarayı gezimizin dışında tur programına farklı gezi yerleri eklenip, program içeriği zenginleştirilebilmektedir. Örnek yerler arasında; Ayasofya MüzesiYerebatan Sarnıcı, Mimar Sinan tarafından yetiştirilen Sedefkar Mehmet Ağa tarafından inşa edilen Sultanahmet Camii, Hipodrom, Türk İslam Eserleri Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Gülhane Parkı, İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi gibi yerler bulunmaktadır. Topkapı Sarayı Okul Gezisi program detayları için iletişime geçiniz.

 

Topkapı Sarayı Okul Gezisi Neden Önemlidir?

Topkapı Okul Gezisi öğrencilerimizin tarih bilinçlerine sağladığı katkı ile büyük bir öneme sahiptir. Öğrencilerimiz rehberleri eşliğinde Topkapı Sarayı’nın bölümlerini, Saray Hayatını, yaşanmışılıkları, gelenek, görenekleri yerinde tanıma fırsatı bulacaklar Topkapı Sarayı Okul Gezisi ile.

 

Topkapı Sarayı Okul Gezisi rehberler ile mi gezilmeli?

Topkapı Sarayı Okul Gezisi her turda yasal bir zorunluluk teşkil ettiği gibi aynı zamanda öğrencilerimize sağlayacağı büyük katkı ile de konusunda uzman, öğrenci gezilerine hakim rehberler gezilmeli. Topkapı Sarayı Okul gezisinde grubumuza eşlik eden rehberlerimiz Topkapı Sarayı’na, tarihe ve öğrenci gezilerine kesinlikle hakim ekip arkadaşlarımızdır.

 

Topkapı Sarayı Okul Gezisi hangi günlerde yapılmalı?

Topkapı Sarayı Okul Gezisi Perşembe ve Cuma günleri tercih edilmelidir. Topkapı Sarayı Salı günleri ziyarete kapalıdır. Son dönemde Saray İdaresi yabancı turist gruplarının daha rahat hareket edebilmesi için Topkapı Sarayı Öğrenci Gezileri için Perşembe ve Cuma günleri izin vermektedir.

 

Topkapı Sarayı Okul Gezisi Paketlerine neler dahildir?

Topkapı Sarayı Okul Gezisi paketlerinde dahil olanlar okul idaresi tarafından seçilmektedir. Sadece Topkapı Sarayı’nı gezip okula dönecek olan gruplar yemeksiz gezi tercihinde bulunmaktalar genel olarak. Fakat bölgede yer alan diğer tarihi mekanlar da Topkapı Sarayı gezisine ilave edilecek olursa bazı okullarımız Sultanahmet Köftesi’ni öğle yemekleri için uygun görmektedir. Maliyeti daha aza indirmek için öğrencilerimizin yanlarında kumanya getirmeleri de bazı okullarımızın tercih ettiği bir yoldur.

 

Topkapı Sarayı Gezisi Fiyatı?

Topkapı Sarayı Okul Gezisi fiyat bilgisi diğer okul gezilerimizde de olduğu gibi internet sitemizde yer almamaktadır. Öğle yemeği dahil/hariç konseptine göre değişiklik oluşacağı gibi, okulun bölgeye olan uzaklığı da belirleyici bir nedendir. Kartal’dan Topkapı Sarayı Okul Gezisi düzenleyen bir okul ile Beyoğlu’ndan aynı geziyi düzenleyen bir okulun gezi ücreti farklılık göstermektedir.

 

Kaynak: Topkapı Sarayı Okul Gezisi, Topkapı Sarayı Okul Turu, Topkapı Sarayı Öğrenci Gezisi, Öğrenci Gezileri, Okul Turları, Topkapı Sarayı’na Okul Gezisi, Topkapı Sarayı Okul Turları, Topkapı Sarayı’na Okul Gezileri, Topkapı Sarayı’na Tur, Topkapı Sarayı Okul Gezileri, Topkapı Sarayı Gezisi Gezi Programı, Gezisi, Tarihi Yarımada Okul Gezisi, Tarihi Yarımada Okul Turu, Tarihi Yarımada Öğrenci Gezisi, Öğrenci Gezileri, Okul Turları, Tarihi Yarımada’ya Okul Gezisi, Tarihi Yarımada Okul Turları, Tarihi Yarımada’ya Okul Gezileri, Tarihi Yarımada’ya Tur, Tarihi Yarımada Okul Gezileri, Tarihi Yarımada Gezisi Gezi Programı, Sultanahmet Okul Gezisi, Sultanahmet  Okul Turu, Sultanahmet  Öğrenci Gezisi, Sultanahmet  Gezileri, Okul Turları, Sultanahmet’e  Okul Gezisi, Sultanahmet  Okul Turları, Sultanahmet’e  Okul Gezileri, Sultanahmet’e Tur, Sultanahmet’e  Okul Gezileri, Sultanahmet Gezisi Gezi Programı

 

 

 

 

Deniz Müzesi Okul Gezisi ( Deniz Müzesi Öğrenci Gezisi, Deniz Müzesi Okul Turu, Deniz Müzesi Öğrenci Turu )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Tur Tarihi

Deniz Müzesi Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Hareket Saati Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir

Ürün Bilgisi

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

Önerileriniz

Deniz Müzesi Okul Gezileri Gezi detayları (Denizcilik Müzesi Okul Turları Tur programı, Deniz Müzesi Öğrenci Gezileri, Denizcilik Öğrenci Turları) detaylı bilgi için . İnsan  şunu bilir ki; su olmadan yaşam olmaz. Belki ilk zamanlar tüketim amacıyla kullanılmıştır sadece, fakat yıllar geçtikçe avlanma, taşıma gibi amaçlara hizmet etmiştir yeryüzünde bulunan sular… Bir dönem gelir su üzerinde donanmalar oluşturur insanoğlu. Osmanlı Devleti de donanmaya önem vermek durumunda kalmıştır sınırlarının genişlemesi ve denizlerin hakimiyetine girmesiyle birlikte. Denizcilik Müzesi işte bunları konu eder kendisine. Birçok eseri barındırır. Çok iddialıdır; dünyadaki en güzel Denizcilik Müzelerinden birisidir çünkü… Çok doludur. Gezginleri etkiler, beğenisini kazanır… Bizler de okul gezilerimizde Denizcilik Müzesi’ni de dahil ediyoruz öğrenciler için hazırladığımız tur programlarımıza…

Her yıl yüzlerce Deniz Müzesi Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  ile sizler de tanışabilirsiniz. Denizcilik Müzesi Okul Gezileri için  adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Denizcilik (Deniz) Müzesi gezimizin dışında tur programına farklı gezi yerleri eklenip, program içeriği zenginleştirilebilmekteyiz. Nereleri mi ekleyebiliriz? Örneğin zaman ölçüsünde; Yıldız Sarayı Gezisi eklenebilir, Dolmabahçe Sarayı Gezisi eklenebilir… Rumelihisarı Gezisi ya da harbiye Askeri Müzesi Gezisi eklenebilir… Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda farklı bir içerik oluşturmak mümkündür Deniz Müzesi Öğrenci Gezileri’nde…

 

 

Fener Balat Okul Gezisi ( Fener Balat Öğrenci Gezisi, Fener Balat Okul Turu, Öğrenci Gezileri )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Tur Tarihi

Fener Balat Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

Ürün Bilgisi

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

Önerileriniz

Fener Balat Okul Gezileri Gezi programı (Fener Balat Okul Turları Tur programı, Fener Balat Öğrenci Gezileri, Fener Balat Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için. Fener Balat Okul Gezisi; öğrencilerimiz ile İstanbul’un en tarihi bölgelerinden birisini buluşturuyor. Öğrenciler Fener Balat Gezisi’nde 3 Dine mensup insanların yüzyıllar boyunca kardeşçe yaşadıkları bu bölgede tarihi camiler, kiliseler ve sinagoglar ile tanışıyorlar. Adım başı tarih kokan bu bölgeye sadece öğrenci değil, yetişkin ve yabancı turist grupları da yoğun ilgi göstermekte.

Her yıl çok sayıda Fener Balat Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  ile sizler de tanışabilirsiniz. Fener Balat Okul Gezileri için  adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Fener Balat gezimizin tur programı içeriği farklı gezi yerleri eklenip, program içeriği yeniden düzenlenebilmektedir.Formun Altı

 

 

Beyoğlu Okul Gezisi ( Galata Pera Okul Turu, Galata Pera Beyoğlu Öğrenci Gezisi, Turları )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Stok Kodu

DLNPS239

Tur Tarihi

Beyoğlu ( Galata Pera ) Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

Ürün Bilgisi

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

Önerileriniz

Beyoğlu Okul Gezileri Gezi programı (Beyoğlu Okul Turları Tur programı, Beyoğlu Öğrenci Gezileri, Beyoğlu Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için. Beyoğlu Okul Gezisi ile öğrencilerimiz İstanbul’un kalbini yakından tanıyorlar. Beyoğlu öğrenci gezileri öğrencilerimize belki yüzlerce kez geçtikleri yerleri, hanları, hamamları, pasajları, camileri, kiliseleri yaşanmış öyküleri, tarihleri ile tanıtıyor. İstanbul Okul Gezileri kapsamında çok farklı bir yere sahip olan Beyoğlu Okul Gezilerimize okullarımızdan öğrencilerimiz kadar velilerimizin de ilgi gösterdiği bir gerçektir. Keyifli olduğu kadar verimli bir günü hep birlikte yaşamak için sizleri de  misafir etmekten mutluluk duyacaktır.

Her yıl çok sayıda Beyoğlu Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  ile sizler de tanışabilirsiniz. Beyoğlu Okul Gezileri mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

 

 

Yıldız Sarayı Öğrenci Gezisi ( Yıldız Sarayı Okul Turu, Yıldız Sarayı Öğrenci Gezileri, Yıldız Sarayı Okul Turları )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

 

Yıldız Sarayı Okul Gezileri Gezi programı (Yıldız Sarayı Okul Turları Tur programı, Yıldız Sarayı Öğrenci Gezileri, Yıldız Sarayı Öğrenci Turları) için Travel Seyahat Acentası’na ulaşabilirsiniz. Yıldız Sarayı öğrenci gezisinde Osmanlı Devleti’nin bir dönemine damga vurmuş önemli bir yapıyı öğrencilerimize tanıtacağız. Yıldız Sarayı okul gezileri ile öğrencilerimiz İstanbul’daki Osmanlı Sarayları’nı tanımaya devam edecekler. Özellikle Sultan II.Abdülhamit tarafından Dolmabahçe Sarayı yerine tercih edilen saray aynı zamanda yine padişahın tahtan indirildiğini öğrendiği yerdir. Ayrıca Mustafa Kemak Atatürk’ün Sultan Vahdettin ile yaptığı son görüşmenin burada gerçekleşmiş olması da sarayın önemine katkı sağlayan bir diğer tarihi gerçektir. Bunun gibi birçok bilgiyi öğrencilerimiz ile paylaşacağımız Yıldız Sarayı Okul Gezisi mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Saray gezimizin dışında tur programına farklı gezi yerleri eklenip, program içeriği zenginleştirilebilmektedir. Yızdız Sarayı gezisi dışında, öğretmenlerimizden gelen talepler doğrultusunda; Beşiktaş Denizcilik Müzesi, Rumeli Hisarı, Dolmabahçe Sarayı, Harbiye Askeri Müzesi gibi yerler tur programına zaman ölçüsünde dahil edilebilmektedir.

 

 

 

Miniatürk Okul Gezisi ( Miniatürk Öğrenci Gezisi, Miniatürk Okul Turları, Miniatürk Öğrenci Gezileri )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Stok Kodu

ABDGLMST

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Tur Tarihi

Miniatürk Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir

Kontenjan

Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Hareket Saatini Okul İdaresi Belirlemektedir

 

Miniatürk Okul Gezileri Gezi programı (Miniatürk Okul Turları Tur programı, Miniatürk Öğrenci Gezileri, Miniatürk Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için . Miniatürk Okul Gezisi; öğrencilerimiz ile çok sayıda önemli yapının maketini buluşturuyor. Miniatürk öğrenci gezisinde birçok maket göreceğiz ki bunların asıllarının bir bölümü halen Türkiye sınırları içindeyken, bir kısmı günümüz Türkiye’sinin sınırlarının dışında kalmıştır. Neler yok ki Minatürk’te; Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Trabzon’daki Sümela Manastırı, Nemrut Dağı, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Boğaziçi Köprüsü, Safranbolu Evleri, kaya ve müze kent Mardin… daha neler neler… Çok keyifli ve bir o kadar öğretici bir gün yaşayacağız öğrencilerimiz ile birlikte Miniatürk Gezimizde…

Her yıl yüzlerce Miniatürk Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  ile sizler de tanışabilirsiniz. Miniatürk Okul Gezileri için adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Miniatürk gezimizin dışında tur programına farklı gezi yerleri eklenip, program içeriği zenginleştirilebilmekteyiz. Nereleri mi ekleyebiliriz? Örneğin zaman ölçüsünde; Rahmi Koç Müzesi Gezisi eklenebilir, Panorama 1453 Tarih Müzesi Gezisi eklenebilir… Eyüp Sultan & Pierre Loti Gezisi ya da Akvaryum Gezisi eklenebilir… Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda farklı bir içerik oluşturmak mümkündür Miniatürk Öğrenci Gezileri’nde..

 

 

Rahmi Koç Müzesi Okul Gezisi ( Rahmi Koç Müzesi Öğrenci Gezisi, Rahmi Koç Müzesi Okul Turu, Öğrenci Gezileri )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Stok Kodu

BJLNQZ27

Rahmi Koç Okul Gezisi Tur Tarihi

Rahmi Koç Müzesi Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

Rahmi Koç Okul Gezisi Kontenjanı

Rahmi Koç Okul Gezisi Kontenjanı Okul İdaresi Belirlemektedir

Rahmi Koç Okul Gezisi Kalkış Yer ve Saatleri

Rahmi Koç Okul Gezisi Okul Gezisi Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

Fiyat

Rahmi Koç Müzesi Okul Gezisi (Rahmi Koç Müzesi Okul Gezileri, Rahmi Koç Müzesi Okul Turları, Rahmi Koç Müzesi Okul Tur programı, Rahmi Koç Müzesi Öğrenci Gezisi, Rahmi Koç Müzesi Öğrenci Turu, Rahmi Koç Müzesi Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için

Rahmi Koç Müzesi Okul Gezisi; öğrencilerimiz ile sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihini buluşturuyor. Tarihi Lengerhane Binası, Tarihi Hasköy Tersanesi ve Açık Hava Sergileme Alanı ile birlikte öğrencilere binlerce farklı obje sunmakta Rahmi Koç Müzesi… Çok farklı gezi alternatiflerini de bünyesinde bulunduran Rahmi Koç Müzesi öğrenci gezilerinde eğitici ve eğlendirici bir yere sahip.

 

Her yıl yüzlerce Rahmi Koç Müzesi Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen Travel ile sizler de tanışabilirsiniz. Rahmi Koç Müzesi Okul Gezileri için  adreslerine mail gönderebilirsiniz.  Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Rahmi Koç Müzesi gezimizin dışında tur programına farklı gezi yerleri eklenip, program içeriği zenginleştirilebilmektedir. Nereleri mi ekleyebiliriz? Örneğin zaman ölçüsünde; Miniatürk Gezisi eklenebilir, Panorama 1453 Tarih Müzesi Gezisi eklenebilir… Eyüp Sultan & Pierre Loti Gezisi ya da Akvaryum Gezisi eklenebilir… Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda farklı bir içerik oluşturmak mümkündür Rahmi Koç Müzesi Öğrenci Gezileri’nde…

Rahmi Koç Müzesi’ndeki Ek aktiviteler nelerdir? (Ek ücretlere tabidir)

Denizaltı Turu (TCG Uluç Ali Reis Denizaltısı)

Denizaltı, 1944 yılında Portsmouth Tersanesi’nde TENCH sınıfı USS THORNBACK (SS-418) adıyla 93 m uzunluğunda 2,400 ton olarak inşa edilmiştir. 1946’da aktif görevden alınıp yedek filoya katılana kadar, İkinci Dünya Savaşı süresince Japonya’ya karşı görev almıştır. 1950’lerin başında en üst Guppy tadilatı görerek 1953’te tekrar hizmete gitmiştir.

USS THORNBACK, 2 Temmuz 1971’de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na katılmış ve ona TCG Uluçalireis adı ve S-338 borda numarası verilmiştir. Müze’ye 2001 yılında devredilmesinden önce 30 yıl kadar Türkiye Cumhuriyeti’ne değerli hizmetlerde bulunmuştur. Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından süreli olarak verilmiştir.

Denizaltı rehber eşliğinde gezilebilmektedir.

Denizaltı gezileri en fazla 14 kişi ile sınırlıdır.

Ziyaretinizi planlarken, kural gereği 6 yaş üstü çocukların refakatçisi ile birlikte denizaltı turuna katılabileceğini göz önünde bulundurunuz. 12 yaş ve üstü denizaltı turuna refakatçisiz katılabilir.

Klostrofobisi, kalp rahatsızlığı ve astımı olan ziyaretçilerimize önerilmemektedir.

Denizaltında rampalar ve asansör olmadığından, engelli ziyaretine uygun değildir.

Planetaryum – Keşif Küresi

2009 yılında eğitim projelerimize katılan bir bölüm olan Planeteryum, evrenin oluşum sürecini, 65 milyon yıl önceki Dünyamızın durumunu, Einstein‘ın uzay asansörü ile diğer galaksilere doğru yolculuğa çıkıp, Cassini – Huygens uzay aracıyla da Güneş Sistemi’ne ve Satürn‘ün halkalarının gizemini keşfediyor, sanal ortamda birebir yaşayarak, öğrenerek, eğitici ve eğlenceli bir deneyim sunmaktadır.

40 kişi kapasiteli Keşif Küresi gök bilimden sanata, iklim değişikliklerine, eğitimden teknolojiye kadar çok geniş bir çerçevede gösteriler sunmaktadır. Bölüm sorumlumuz ile birlikte günümüzün en büyük tehdidi olan Küresel Isınma ile ilgili filmi izledikten sonra ‘’İklim Değişikliği Farkındalık Atölyesi‘’ çalışmasına katılabiliyorlar.

Yenilenemez enerji kaynaklarına yönelim ve nüfusun hızla artışı beraberinde sorunlara yol açmakta ve iklim değişikliklerine sebep olmaktadır. Gözlenebilir bu etkileri ortadan kaldırmak için üzerimize düşen birçok görev vardır. Atölyemiz süresince bilinçlendirme çalışması adına öncelikle film gösterimi ardından sihirli küre üzerinde iklim olayları incelenerek sunumlara geçilmektedir.

-İklim ve hava olayları,

-Sera gazlarının önemi (Karbondioksit, ozon ve metan),

-Besin döngüsü,

-Karbon döngüsü,

-Yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynaklarının önemi,

-Karbon ayak izi,

-Bireysel ve ülkesel karbon salınımında sanayi devriminin önemi,

-Denizlerin ve ormanların karbon salınımındaki yeri ve önemi, sunumlarımızda işlediğimiz konulardır.

İklim Değişikliği Farkındalık Atölyesi ile Hangi Üniteler Desteklenmektedir?

İlkokul 3. Sınıf Hayat Bilgisi Programında “Dün Bugün Yarın”,

İlkokul 4. Sınıf Fen ve Teknoloji Programında “Dünya ve Evren – Madde ve Değişim ”
İlkokul 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Programında “Yarın hava nasıl olacak?”
Ortaokul 7. Sınıf Fen ve Teknoloji Programında ” Güneş Sistemi ve Ötesi / Dünya ve Evren”,
Ortaokul 8. Sınıf Fen ve Teknoloji Programında”Dünya ve Evren – Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi / Canlılar ve Yaşam
Lise 1. Sınıf Coğrafya Programında “Doğal Sistemler – Küresel Ortam: Bölgeler ve Ülkeler

– Çevre ve Toplum”,

Lise 2. Sınıf Coğrafya Programında “Küresel Ortam: Bölgeler ve Ülkeler – Çevre ve Toplum”,
Lise 3. Sınıf Coğrafya Programında “Çevre ve Toplum”,
Lise 4. Sınıf Coğrafya Programında “Çevre ve Toplum”.

Randevu seansları: 10:00, 10:40, 11:20, 12:00, 13:30, 14:10, 14:50, 15:30, 16:10

Fenerbahçe Vapuru

Fenerbahçe Vapuru, eşi Dolmabahçe Vapuruyla ile birlikte 1952’de İskoçya Glasgow’da William Denny&Brothers Dumbarton tezgahlarında inşa edilmiştir. “Bahçe tipi” vapurların bir üyesi olan vapur, Şirket-i Hayriye’de (bugünkü adıyla Türkiye Denizcilik İşletmeleri) 14 Mayıs 1953 tarihinde hizmete girmiştir. Uzun yıllar Sirkeci-Adalar-Yalova-Çınarcık arasında sefer yapan vapur, 22 Aralık 2008 tarihinde Veda Turu isimli son seferini gerçekleştirmiştir. Her biri 1.500 beygir gücünde 2 adet Sulzer dizel motoru bulunan, çift uskurlu ve saatte 18 mil hız yapabilen vapur, kocaman bacası ve özellikle ahşap aksamı ile göz doldurmaktadır.

2009 yılında Rahmi M. Koç Müzesi’ne gelişinden itibaren müze vapur olarak ziyarete açılan Fenerbahçe Vapuru, Yalvaç Ural Oyuncak Koleksiyonu’na ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra geçici sergilere ve müze eğitim çalışmalarına yer verilmektedir. Fenerbahçe Vapuru nostaljik kafesinde ise ziyaretçiler Haliç üzerinde keyifli anlar yaşamaktadır.

Kaynak: Rahmi Koç Müzesi Okul Gezisi, Rahmi Koç Müzesi Okul Turu, Rahmi Koç Müzesi Öğrenci Gezisi, Öğrenci Gezileri, Rahmi Koç Müzesi Okul Turları, Rahmi Koç Müzesi’ne Okul Gezisi, Rahmi Koç Müzesi’ne Okul Turları, Rahmi Koç Müzesi Okul Gezileri, Rahmi Koç Müzesi’ne Tur, Rahmi Koç Müzesi Okul Gezileri, Gezisi, Rahmi Koç Müzesi Okul Gezisi Fiyat, Ücret, Rahmi Koç Müzesi Okul Gezisi Tur Programı, Rahmi Koç Müzesi’ne Okul Gezisi Düzenleyen En İyi Firma, Rahmi Koç Müzesi Okul Turu Gezi Programı

Formun Altı

 

 

Paintball Okul Gezisi ( Paint Ball Öğrenci Gezileri, Paintball Okul Turu, Paint Ball Okul Turları, Gezisi )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Stok Kodu

BCKNVZ24

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

Tur Tarihi

Paintball Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

Paintball Okul Gezileri Gezi programı (Paintball Okul Turları Tur programı, Paintball Öğrenci Gezileri, Paintball Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için . Paintball Okul Gezisi öğrencilerimize keyif alacakları güzel bir gün yaşatıyor.

Her yıl yüzlerce Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen Travel ile sizler de tanışabilirsiniz. Paintball Okul Gezileri ve turnunaları için  adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

 

 

Florya İstanbul Akvaryum Okul Gezisi ( Florya Akvaryum Öğrenci Gezisi, Florya Akvaryum Okul Turu, Florya, Florya Akvaryum Okul Turları )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Stok Kodu

GHKMQS48

Tur Tarihi

Florya Akvaryum Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

 

İstanbul Akvaryum Okul Gezileri Gezi programı (İstanbul Akvaryum Okul Turları Tur programı, İstanbul Akvaryum Öğrenci Gezileri, İstanbul Akvaryum Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için İstanbul Akvaryum Okul Gezisi; öğrencilerimize çok farklı bir gün yaşatacak. Dünyanın en büyük Tematik Akvaryumu’nu gezerken öğrencilerimiz çok farklı deniz canlılarını tanıyacak,  dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en akvaryumu ile tanışacaklar…

Öğrenciler, coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahta yolculuk yapacaklar.

Alanların temalandırılmasında o alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer almakta.

İstanbul Akvaryum, her anlamda uluslararası standartlarda ve alanında uzman kişiler tarafından yönetilmekte.

İstanbul Akvaryum’da bulunan tüm canlılar, doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürmekteler.

Her yıl yüzlerce İstanbul Akvaryum Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen Travel ile sizler de tanışabilirsiniz. İstanbul Akvaryum Okul Gezileri için adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz

 

 

Jurassic Land Okul Gezisi ( Jurassic Land Öğrenci Gezisi, Jurassic Land Okul Turu, Öğrenci Gezileri )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Stok Kodu

FNRTUZ27

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Tur Tarihi

Jurassic Land Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

 

Jurassic Land Okul Gezileri Gezi programı (Jurassic Land Okul Turları Tur programı, Jurassic Öğrenci Gezileri, Jurassic Land Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için. Jurassic Land Okul Gezisi ile öğrencilerimiz keyifli bir gün geçirecekler.

Her yıl yüzlerce Eyüp Sultan Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  Travel ile sizler de tanışabilirsiniz. Eyüp Sultan Okul Gezileri için  adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Jurassic Land okul gezimize farklı yerler ekleyerek tur programı zenginleştirilebilmektedir.

Jurassic Land Parkı toplam on bin metrekareye kurulu ve Avrupa’nın en büyük dinozor temalı parkı.   Her geçen gün bir yenisini ekleyerek macerayı doruğa ulaştırıyor. Nisan ayında yepyeni yüzüyle açılan ve eğlencenin ve keyfin merkezi haline gelen sıra dışı Jurassic Teras, özel peyzajı, dev ve hareketli dinozorları ve tematik bölümleriyle park ziyaretçilerine ya da münferit konuklara farklı bir atmosferde özel bir deneyim yaşatıyor.
Fantastik bir dünyanın kapılarını açan, ziyaretçilerini milyonlarca yıl öncesinden 70 kadar dinozorun doğal ortamlarıyla buluşturan, Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı bir eğitim ve eğlence projesi olan Jurassic Land;
● özgün senaryosu kapsamında özel olarak kurgulanan dinozorlar adasına yolculuğun deneyimlendiği Juracopter’i (Türkiye’nin en büyük hareketli sineması-4boyut ve 6 efektli),
● durağan bir müzeden farklı olarak hareketli görsellerin, özel tasarımlı ve keşfe açık bir iç mağaranın, dev bir kazı alanının bulunduğu dinozorlar müzesi,
● deneyimli rehberlerle bir senaryo eşliğinde gezilen, eğlenirken öğrenme imkanı da sunan, iki katlı ve beş üniteli bilim merkezi
ile unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Tesis, ünitelerine Jurassic Teras’ı da ekleyerek macerayı açık havaya taşıyor.
Açıldığı günden itibaren yerli ve yabancı pek çok bireyi, okul grubunu ve turist kafilelerini ağırlayan tesis, küçük-büyük herkesin nitelikli vakit geçirebileceği bir ortam yaratırken ziyaretçilerine pek çok seçenek sunuyor. Jurassic Land, çocukların hem el becerilerini ve hayal güçlerini geliştirecekleri, hem de keşfetmenin heyecanını yaşayacakları aktiviteleriyle de fantastik geziye interaktif boyut katıyor. Çocuklar kaşif paleontolog sertifikası almaya hak kazanacakları kazı aktivitesine katılabilirken, heyecanlı bir turun ardından favori dinozorlarını resmedip süsleyebilecekleri t-shirt boyama etkinliğinde yer alabiliyor, dünyada yüzyıllarca yaşamış bu görkemli canlıların yumurtalarını istedikleri gibi boyamanın keyfini yaşıyorlar. Ziyaretçiler tematik bahçede Jurassic Land treniyle gezintiye katılarak, dilerlerse eğlenceli farklı oyun seçeneklerini deneyebiliyor. Aktiviteler sırasında aileler de yeşillikler arasında kahvelerini yudumlarken, Jura dünyasının doyumsuz atmosferinin keyfine varıyor. Maceranın ardından Jura Cafe’de keyifli bir yemek de bu eğlencenin tadını damakta bırakıyor.
Jurassic Land’da bulunan doğum günü ve çeşitli partiler için tasarlanmış kapalı iki yüz metrekarelik tematik özel parti evinin yanı sıra, Jurassic Teras’taki ağaç ev de daha küçük partiler için bir seçenek oluşturuyor.
Sabit tribünlere sahip, yaklaşık 14 metre tavan yüksekliliğine sahip ve istenirse bin iki yüz metrekarelik Jurassic Teras’a da açılabilen net bin metrekare kullanım alanlı Jurassic Land gösteri ve etkinlik alanı ise konserden konferansa, gösterilerden özel gecelere pek çok farklı organizasyon için İstanbul’a yeni bir alternatif getiriyor. Formun Altı

 

 

Sea Life Akvaryum Okul Gezisi (Sea Life Akvaryum Öğrenci Gezisi, Sea Life Akvaryum Bayrampaşa Okul Turu, Öğrenci Gezileri )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

Tur Tarihi

Sea Life Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

 

Sea Life Akvaryum Okul Gezileri Gezi programı (Sea Life Akvaryum Okul Turları Tur programı, Sea Life Akvaryum Öğrenci Gezileri, Sea Life Akvaryum Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için . Sea Life Akvaryum Okul Gezisi; öğrencilerimiz ile ülkemizde ve uzak denizlerde bulunan deniz canlılarını keyifli bir ortam içerisinde buluşturuyor.

Her yıl yüzlerce Sea Life Akvaryum Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  Travel ile sizler de tanışabilirsiniz. Sea Life Akvaryum Okul Gezileri için adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Sea Life Akvaryum gezisi tur programına farklı gezi yerleri eklenip, program içeriği zenginleştirilebilmektedir…

TURKUAZOO AKVARYUM GEZİSİ…

Birbirinden farklı temalar işlenmiş, biri ana tank olmak üzere toplam 43 adet canlı sergi akvaryumunda, dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen 10 bini aşkın deniz canlısını barındıran Sea Life’ta okyanuslar, denizler ve tatlı sular hakkında eğlenerek bilgi sahibi olurken, bu ortamları korumanın önemini gözlerinizle görüyor, yaşayarak hissediyorsunuz.

8 bin metre karelik bir alana kurulu akvaryumun 4,5 milyon litre su ile dolu ana tankının içinden geçen 80 metre uzunluğundaki Avrupa’nın en uzun akrilik sualtı tünellerinden biri olan tünel sayesinde, sanki balıklarla yüzüyormuş gibi bir gezinti imkânı sunan Sea Life’ta ziyaretçiler; 270 derecelik su altı görüş açısına sahip panoramik gözlem salonu ile deniz canlılarını daha yakından izleme fırsatı da yakalıyorlar.

Türkiye’de bir ilk olarak faaliyete başlayan dev akvaryum Sea Life , yarattığı istihdam ve küçümsenmeyecek ziyaretçi sayısı ile bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunuyor. Sea Life ziyaretçi rehberleri, su ürünleri mühendisleri, dalgıçlar, biologlar ve yönetim kadrosu olmak üzere 50’nin üzerinde kişi görev yapıyor.

Turkuazoo’da 10 bini aşkın deniz canlısı yaşıyor
Sea Life’a gelen ziyaretçiler; ağzına su alarak 120 cm uzaklıktaki böcekleri bile %100 avlama yeteneğine sahip okçu balıklarını, 7 farklı tür köpekbalığını, dinazorlardan daha uzun süredir yeryüzünde olan mavi kanlı at nalı yengeçlerini, Kayıp Balık Nemo’daki palyaço balıkları ve dorileri, yaptıkları  gövde gösterisi öpüşen iki balığı andıran “öpüşen gouramileri”,  tehlikeli türlerden dikenlerindeki zehir ile köpekbalığını bile öldürebilen aslan balıkları,  zehirli inek balıkları ve kendisini tehlikede hissedince düşmanını ürkütmek için balon gibi şişen  balon balıklarını, zehirli mürenleri, leopar desenli vatoslar ve köpek balığı yumurtalarını, boyu 3 metre ve dili 1 metre uzunluğa ulaşan, dili yerliler tarafından zımpara olarak kullanılan Arapayma balığını, denizatı, deniz yıldızı, ahtapotları,  sergilendikleri yumurta kapsülünden çıkan ve tanklarda sergilelen bebek köpekbalıklarını, isimleri Türkçe’de “ben öldürürüm, ben öldürürüm” anlamına gelen etçil tatlısu kaplumbağası Mata mataları, piranaları, nesli tükenmekte olan türlerden dev orfozları hatta Amazonlar’dan gelen dev tatlı su balıkları gibi dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen en özel ve en egzotik deniz canlısı türlerini bir arada da görme fırsatını yakalıyorlar.

Büyük Beyaz Köpekbalığından sonra insanlara saldırılarıyla ünlü iki tür olan Kaplan Köpekbalığı ve Boğa Köpekbalığının, Dünya Koruma Birliği’nin kırmızı listesinde yer alan Kum Kaplanı Köpekbalığının ve Siyah Yüzgeçli Köpekbalığının avlarını ısırmak ve parçalamak için kullandıkları güçlü çeneleri ve ömrü boyunca otuz bin kez değişen dişleri ile bu dişlerin ardında gizli yedek dişleri de Sea Life’ta sergileniyor.

Sea Life Akvaryum Türkiye’nin alternatif cazibe merkezi
İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistler için,  tarihi ve doğal güzelliklerin yanısıra ziyaret edilmesi gereken önemli bir cazibe merkezi olan Sea Life , İstanbullular için ise kurumsal organizasyonlar,  partiler, lansmanlar, partileri ve nikah törenleri gibi etkinliklerin de düzenlenebileceği alternatif bir mekan. Bununla da kalmayıp genç çiftler 10.000 balık arasına dalarak müstakbel eşlerine sualtından evlilik teklifleri de yapabiliyorlar.

 

 

Şişli Bilim Merkezi Okul Gezisi ( Şişli Bilim Merkezi Öğrenci Gezisi, Şişli Bilim Merkezi Okul Turu, Turları, Gezileri )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

Tur Tarihi

Şişli Bilim Merkezi Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

 

Şişli Bilim Merkezi Okul Gezileri Gezi programı (Şişli Bilim Merkezi Okul Turları Tur programı, Şişli Bilim Merkezi Öğrenci Gezileri, Ayasofya Müzesi Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için

Her yıl çok sayıda Şişli Bilim Merkezi Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  Travel ile sizler de tanışabilirsiniz. Şişli Bilim Merkezi Okul Gezileri için  adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Şişli Bilim Merkezi gezimize farklı gezi alanları da eklenebilmekte ve tur programı içeriği zenginleştirilmektedir.

ŞİŞLİ BİLİM MERKEZİ 

Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı, Türkiye’de bilgi toplumu yaratmak; Türk toplumunun bilime, bilimsel düşünceye, gelişen teknolojilere, Türk ve dünya ekonomisinin lokomotif endüstrilerine ilgisini arttırmak; özellikle genç neslin, bilgi, beceri ve üretim yeteneklerinin gelişmesine aktif eğitim ve öğretim ile katkıda bulunmak vizyonu ile kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Vakfın kuruluş amaçları çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin merak duygusunu uyararak temel ve sosyal bilimler, uygulamalı bilimler, teknoloji ve Türk endüstrisi hakkında bilgilerini arttırmak; topluma öğrenme şevki, keşfetme mutluluğu ve deney yapma heyecanı veren bir ortam sunmak; toplumda sözel, analitik ve bilimsel düşünce becerilerini arttırmak ve geliştirmek; yaratıcı fikirlerin, yeni bilgilerin, keşiflerin ve icatların tanıtılması ve tartışılması için ortam sağlamak; okulların eğitim programlarına uygulama alanı olarak hizmet vermek; endüstri, okullar ve halkın iletişimini sağlamak ve kuvvetlendirmektir.

Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı bu amaçlarına bilim ve halkın buluşma noktası olarak tanımlanabilecek bir Bilim Merkezi aracılığıyla ulaşmaktadır. Bilim merkezleri; bilimi halk diline tercüme eder ve anlaşılır kılar, toplumda bilim ve bilimsel düşünme bilincini arttırır, anlamlı ve kalıcı öğrenim sağlar, büyük projeleri ve altlarında yatan bilimsel kuramları halka tanıtır, toplumda bilimsel sinerji yaratır, bilginin bir sarnıç gibi tutulması yerine toplum için bir pınar gibi akmasını sağlar.

Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı; bilim, teknoloji ve eğitim alanlarının birleşimini temsil ederek bu alanların özelliklerini bünyesinde bir araya getiren Bilim Merkezi’ni 1998 yılında kurmuştur. Bilim Merkezi kuruluşundan itibaren Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı’nın tek işletmesi olarak her yıl ziyaretçilerini ağırlamaya ve toplumsal fayda sağlamaya yönelik hizmet vermeye devam etmektedir.

Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı, Türkiye genelinde yarışmalar, Bilim Okulları, Atölyeler, Sergiler, Bilim Şenlikleri düzenlemekte, ayrıca özel projeler oluşturmaktadır.

 

 

 

Ekmek Fabrikası Okul Gezisi ( Ekmek Fabrikası Öğrenci Gezisi, Ekmek Fabrikası Okul Turu, Ekmek Fabrikası Okul Gezileri, Turları )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Tur Tarihi

Ekmek Fabrikası Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

Konaklama Yapılacak Şehir

Günübirlik Turdur

Kontenjan

Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

 

Ekmek Fabrikası Okul Gezileri Gezi programı (Ekmek Fabrikası Okul Turları Tur programı, Ekmek Fabrikası Öğrenci Gezileri, Ekmek Fabrikası Öğrenci Turları) hakkında detaylı bilgi için. Ekmek Fabrikası Okul Gezisi; öğrencilerimize çok farklı ve verimli bir gün yaşatmakta. Hergün sofralarında gördükleri temel gıdalarımızdan ekmeğin soframıza ulaşana kadar ne gibi işlemlerden geçtiğini tanımaktalar. Fabrika ortamında ekmeğin hamur halini ve yapınımı öğrenmekteler. Her yıl çok sayıda Ekmek Fabrikası Okul Gezisi düzenleyen, hizmet kalitesini ön planda tutan ve birçok okulun gezi organizasyonlarını üstlenen  Travel ile sizler de tanışabilirsiniz. Ayasofya Müzesi Okul Gezileri için  adreslerine mail gönderebilirsiniz. Ayrıca internet sitemizdeki “BİZE ULAŞIN” bölümünü doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz. Öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Ekmek Fabrikası gezimizin dışında tur programına farklı gezi yerler eklenip, program içeriği zenginleştirilebilmektedir.

 

 

 

Macera Parkı Okul Gezisi ( Xtrem Aventures Macera Parkı Okul Gezisi, Macera Parkı Okul Turu, Öğrenci Gezisi )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Macera Parkı Okul Gezisi Kalkış Yer ve Saatleri

Macera Parkı Okul Gezisi Kalkış Yeri Okul İdaresinin Belirleyeceği Yer Olup Genellikle Okul Önü veya bahçesi Olmaktadır. Sabah Kararlaştırılan Saatte Hareket Edilecektir.

Macera Parkı Okul Gezisi Kontenjanı

Macera Parkı Okul Gezisi Kontenjanı Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir.

Macera Parkı Okul Gezisi Tur Tarihi

Macera Parkı Okul Gezisi Tur Tarihi Okul idaresi tarafından belirlenmektedir.

 

Macera Parkı Okul Gezisi ( Macera Parkı Okul Turu, Macera Parkı Okul Gezileri, Xtrem Aventures Macera Parkı Okul Gezisi, Xtrem Aventures Macera Parkı Öğrenci Gezisi, Macera Parkı Okul Gezisi Turu ) için ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Xtrem Aventures Macera Parkı’na ait ilk parkını 2015 yılında UNIQ Istanbul içindeki 8000 metrekarelik ormanlık alanda kuruldu. Parkta 3-8 yaş grubu için ağ parkurları, 8 yaş ve üzerindeki çocuk ve yetişkinler için 4 farklı zorluk seviyesinde yüksek ip parkurları, 180m. uzunluğunda Zipline Parkuru ve kendinizi 15m.’den bıraktığınız Quick Jump aktivitesi bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Macera Parkı’nnda adrenalin ve eğlence dolu saatler geçirecekler.

 

 

Xtrem Aventures , 10 yıldan uzun bir süredir, dünya çapında temalı eğlence parkları ve yüksek ip parkurları tasarlıyor, inşa ediyor. Merkezi Fransa’da olan şirket uzmanlığı, herkese hitap eden outdoor aktiviteleriyle heyecanı en doğal haliyle yaşatmaktır. Fransa, Almanya ve ABD dahil 16 ülkede temsil edilen Xtrem Aventures; etütler ve ekspertiz raporları, site planlaması ve kurulumu, uygulama, kalite kontrol ve sertifikasyon, profesyonel çalışan eğitimleri, bakım ve onarım gibi bir tematik parkın oluşum sürecindeki tüm aşamaları gerçekleştiriyor.

 

Kaynak: Macera Parkı Okul Gezisi, Macera Parkı Okul Turu, Macera Parkı Okul Gezileri, Macera Parkı Okul Turları, Macera Parkı’na Okul Gezisi, Macera Parkı’na Okul Gezileri, Macera Parkı’na Okul Turu düzenleyen acentalar, Macera Parkı Okul Gezisi düzenleyen firmalar, Macera Parkı Okul Gezisi için en iyi firma, Macera Parkı Okul Gezisi gezi programı, İstanbul Okul Gezisi, Macera Parkı Yurtdışı Okul Gezileri, Macera Parkı Yurtdışı Okul Turu, Xtrem Aventures Macera Parkı Okul Gezisi, Xtrem Aventures Macera Parkı Okul Gezileri, Xtrem Aventures Okul Gezisi, Xtrem Aventures Macera Parkı Okul Turu, Xtrem Aventures Macera Parkı Okul Turları

 

 

Oyuncak Müzesi Okul Gezisi ( Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi, Balat Oyuncak Müzesi Okul Turu, Oyuncak Müzesi Gezileri )

Kategori

Okul Gezileri , İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Kalkış Yer ve Saatleri

Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Kalkış Yeri Okul İdaresinin Belirleyeceği Yer Olup Genellikle Okul Önü veya bahçesi Olmaktadır. Sabah Kararlaştırılan Saatte Hareket Edilecektir.

Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Kontenjanı

Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Kontenjanı Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir.

Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Tur Tarihi

Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Tur Tarihi Okul idaresi tarafından belirlenmektedir. Dört Mevsim Okul Gezileri için uygundur.

Oyuncak Müzesi Okul Gezisi ( Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi, Balat Oyuncak Müzesi Okul Turu, Oyuncak Müzesi Gezileri, Balat Oyuncak Müzesi Öğrenci Gezisi ) için bizlere ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimiz keyifli bir gün geçirirken gerçek bir koleksiyona tanıklık edecekler. Okul Gezileri denince akla ilk gelen firma olan TurX Travel ile Balat Oyuncak Müzesi’ni sizler de keşfedin.

 

 

Geçmişten günümüze ve geleceğe aktarılacak oyuncak çeşitliliğini gün ışığına çıkarırken, her yaş grubunun kendinden bir parça bulabileceği; sınırlı ve özel olarak üretilmiş koleksiyon değeri taşıyan kurşun asker figürleri, döküm (diecast) model araçları, film sahnelerinin canlandırıldığı dioramaların sergilendiği ve yaratıcılık atölyeleriyle çeşitli alanlarda tecrübe edinebileceğiniz; Dünyanın çeşitli bölgelerinden toplanarak oluşturulan koleksiyonumuz Balat Oyuncak Müzesi ziyarete açılmıştır.

Balat Oyuncak Müzesi nerede? Balat oyuncak Müzesi’ne ulaşımı nasıl sağlanır? diye soracak olursanız. Balat sahil kesiminde Haliç Sosyal tesisleri tam karşısında kalan müzeye Okul önünden araçlarımızla hareket ediyoruz.

 

Balat Oyuncak Müzesi İstanbul

Bu yıl Balat’ta 1000m²’lik bir alanda hizmet vermeye Balat Oyuncak Müzesi İstanbul, çocuklarıyla birlikte eğlenceli bir gün geçirmek isteyen ebeveynlerin favori mekanları arasında yer alıyor. 50 yıllık bir koleksiyonun sonucu olan Balat Oyuncak Müzesi İstanbul, içerisinde geçmişten günümüze oyuncakları bulabileceğiniz sergi alanı, eski tarihi filmlerin oynatıldığı sinema, çocuğunuza özel oyuncaklara sahip olabileceğiniz atölye çalışmalarıyla zamanınızı keyifle geçirebilir ve Balat’ın tarihi sokaklarında eski İstanbul’u deneyimleyebilirsiniz.

 

Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi için GEZİGEN Travel her yıl yüzlerce Öğrenci Gezisi düzenlemektedir. Balat Oyuncak Müzesi’nde keyifli bir gün sizleri bekliyor. Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezileri

 

Kaynak: Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi, Balat Oyuncak Müzesi Okul Turu, Balat Oyuncak Müzesi Balat Oyuncak Müzesi Gezisi, Öğrenci Gezileri, Okul Turları, Balat Oyuncak Müzesi’ne Okul Gezisi, Balat Oyuncak Müzesi Okul Turları, Balat Oyuncak Müzesi’ne Okul Gezileri, Balat Oyuncak Müzesi’ne Tur, Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezileri, Gezisi, Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Fiyat, Ücret, Balat Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Tur Programı

 

 

Oyuncak Müzesi Okul Gezisi ( Sunay Akın Oyuncak Müzesi Okul Gezisi, Oyuncak Müzesi Okul Turu, Öğrenci Gezisi )

Kategori

Okul Gezileri , İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Kalkış Yer ve Saatleri

Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Kalkış Yeri Okul İdaresinin Belirleyeceği Yer Olup Genellikle Okul Önü veya bahçesi Olmaktadır. Sabah Kararlaştırılan Saatte Hareket Edilecektir.

Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Kontenjanı

Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Kontenjanı Okul İdaresi Tarafından Belirlenmektedir.

Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Tur Tarihi

Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Tur Tarihi Okul idaresi tarafından belirlenmektedir. Dört Mevsim Okul Gezileri için uygundur.

 

Müzesi Okul Gezisi, Oyuncak Müzesi Okul Gezisi Öğrenci turları, Sunay Akın İstanbul Oyuncak Müzesi Okul Gezileri, Oyuncak Müzesi Okul Turları Travel güvencesi ile sizlere sunulmaktadır. Oyuncak Müzesi Okul Gezileri ile öğrencilerimizi oyuncak tarihine doğru güzel bir yolculuğa çıkarıyoruz.

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında şair / yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği müze tarihi bir köşkte konumlanmıştır.

Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi dünya tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunmaktadır. Örneğin, uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılmaktadır. Müzenin dekoru da bu düşünceyle sahne tasarım sanatçısı Ayhan Doğan tarafından tasarlanmıştır. Müze bir şair tarafından açılmış olması ve bir sahne tasarım sanatçısı tarafından tasarlanmış olması özelliği ile de dünyada bir ilki teşkil etmektedir.

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin en önemli özelliklerinden birisi de aileyi bütün üyeleri ile kucaklamasıdır. Müze bu özelliği ile 3 kuşağın bir arada vakit geçirebileceği ve ortak mutluluğu paylaşabileceği bir mekandır. Dede/nine, baba/anne ve torun bir zaman makinasında çocukluklarına doğru yola çıkarken, birbirlerine kendi dönemlerini anlatmanın keyfini çıkartırlar. Oyuncak müzesinin koridorları ‘’Bundan bende vardı!’’ cümlesi ile başlayan ve çocukluk hatıralarının anlatıldığı sesler ile çınlamaktadır.

Kaynak: Sunay Akın Oyuncak Müzesi, Sunay Akın Oyuncak Müzesi Okul Gezisi, Oyuncak Müzesi Okul Gezisi, Oyuncak Müzesi Okul Turu, Sunay Akın Oyuncak Müzesi Öğrenci Gezisi, İstanbul Oyuncak Müzesi Okul Turu, İstanbul Oyuncak Müzesi Okul Gezisi, İstanbul  Oyuncak Müzesi Okul Gezisi

 

 

 

 

 

Kandilli Rasathanesi Okul Gezisi ( Kandilli Rasathanesi Okul Turu, Kandilli Rasathanesi Okul Gezileri, Kandilli Rasathanesi Okul Turları, Öğrenci Gezisi )

Kategori

İstanbul Okul Gezileri (Öğrenci Gezileri)

Kontenjan

Kandilli Rasathanesi Okul Gezisi Kontenjanı Okul İdaresi Belirlemektedir

Kalkış Yer ve Saatleri

Kandilli Rasathanesi Okul Gezisi Okul Önünden Okul İdaresinin Belirttiği Saatte Hareket Eder

Tur Tarihi

Kandilli Rasathanesi Okul Gezisi Tarihi Okul İdaresi Tarafından Belirlenir

 

Kandilli Rasathanesi Okul Gezisi ( Kandilli Rasathanesi Okul Turu, Kandilli Rasathanesi Okul Gezileri, Kandilli Rasathanesi Okul Turları, Öğrenci Gezisi ) için detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Yıl boyunca düzenlediğimiz diğer okul gezilerimizde olduğu gibi öğrencilerimize eğitici bir okul gezisi oluşturmaktayız.

 

Sabah okul önünde  Travel yetkilileriyle buluşma sonrası araçlarımızdaki yerlerimizi alarak Kandilli Rasathanesi Okul Gezisi için hareket ediyoruz. Deprem kuşağında bulunan ülkemizde yaşayan herkesi yakından ilgilendiren, maalesef bazen can kayıplarıyla ülkemizi derinden üzen depremi tanımış olayoruz.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ne vardığımızda depremin oluşum nedenleri, nasıl ölçüldüğü ve çeşitleri, dünyadaki ve ülkemizdeki örnekleri ve depremden korunma yöntemleri hakkında faydalı bilgiler ediniyoruz. Ardından Meteoroloji bölümünde hava durumu ölçüm cihazları ve nasıl ölçüm yapıldığını öğreniyoruz.

Bu gezimize ayrıca Beylerbeyi Sarayı Gezisi ve Çamlıca Tepesi’ni de eklemek mümkündür.

 

Kandilli Rasathanesi Tarihi

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile Kandilli Rasathanesi Gök ve Yer Bilimleri Araştırma Merkezi adında iki bölüm halinde çalışan gözlemevidir. Anadolu Yakası’nda Kandilli civarındaki İcadiye Tepesi’nde kuruludur.

 

Kandilli Rasathanesi 1868 yılında açılan Rasathane-i Amire’nin yenilenmiş biçimi olarak 1911’de Fatih Gökmen Hoca tarafından kurulmuştur. Daha önce bazı topçu birlikleri ile itfaiye memurlarının kaldığı bina ile kulede faaliyete geçen rasathane, inşa edilen yeni binasında Fransız Meteoroloji Birliği’nin yardımlarıyla gerekli aletler elde edildikten sonra 1 Temmuz 1911’den itibaren sistematik meteorolojik gözlemlere başlamıştır. 1912’de kurulan Tetkikat-ı İklimiye Müfettişliği de Rasathane’ye bağlandı ve Rasathane-i Amire’den kalma iki deniz kronometresi, 2 Leroy kronometresi, sekstant temin edilerek saatlerin doğru olarak saptanmasına başlandı.

Kandilli Rasathanesi tarihi hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Kaynak: Kandilli Rasathanesi Okul Gezisi, Kandilli Rasathanesi Okul Turu, Kandilli Rasathanesi Okul Gezileri, Kandilli Rasathanesi Okul Turları, Kandilli Rasathanesi’ne Okul Gezisi düzenleyen firmalar, Kandilli Rasathanesi Okul Gezisi Fiyatları, Ücretleri, Kandilli Rasathanesi’ne Okul Gezisi düzenleyen acentalar, Okul Gezileri, Gezisi

İletişim Bilgileri

0850 307 32 67

905315298634

Sultangazi İstanbul

    Diğer Turlarımız